slepenpolitika.1s.lv

 Latviski По русский In English

Darba produktivitāte un spekulācijas ap to.


  Mūsu valstī laiku pa laikam tiek pieminēta Latvijas iedzīvotāju nodarbinātība un jo īpaši darba produktivitātes kontekstā .
  Gan būsim pamanījuši ,ka par darbinieku produktivitāti Latvijā masu mediji sistemātiski ,valsts varas pasūtījuma ietvaros, propogandē pieņēmumu, ka mūsu darba atdeves un produktivitātes līmenis ir ļoti zems un, lūk, tieši  tāpēc arī atalgojums(strādnieku) ir attiecīgi neliels- lielai sabiedrības daļai minimālās algas robežās .

 Šoreiz pacelšu vien dažus jautājumus šajā sakarā un , nešaubos, ikviens, kas spēj atrauties no valdības demogoģijas diktāta un spēj domāt ar savu galvu, redzēs, ka mēs ,Latvijas tauta, tiekam paverdzināti paši savā zemē un ,kas skumjākais, ka to dara viņi , mūsu līdztautieši varas aprindās.. Tie paši , kas nemitīgi mūs baida ar okupantiem un okupāciju, ir mūsu tautas un valsts okupanti un vergturi. Tas nav par skaļu teikts.

 Sakiet , no kurienes tas nāk, ka Latvijas strādnieku darba atdeve tiek uzskatīta par zemu , bet lielo biznesu kungi, biznesu starpnieki kļūst arvien turīgāki un bagātāki ? - atbilde īsa un konkrēta- nesamērīgs peļņas sadalījums.
 No kurienes tas nāk, ka latvieši aizbrauc uz ārzemēm strādāt un nereti izkonkurē turienes dažādu nozaru profesionāļus, speciālistus, saņemot līdzvēŗtīgu atalgojumu ?? Ārzemēs latviešus darba devēji bieži vien slavē, Latvijā nopeļ, pazemo, uzskata par slinkiem, mazproduktīviem un mazkvalificētiem.. 
 Sakiet , ja Latvijā tiekam zombēti ar valdības propogandu par darbinieku mazproduktivitāti, tad , vai piem. Latvijas valdība vai saeima ir vispār produktīva ??      Vai saeimas darba ražīgums pārsniedz vismaz 6x tautas darba ražīgumu, ja reiz viņu alga, kopā ar bonusiem un ekstrām ir kā minimums 6xlielāka nekā lielākajam tautas vairākumam ? - atkal redzama tendence negodīgi sadalīt naudu un to dara varneši..  Un lielais ļaunums ir tajā, ka viņi paši sev ir piešķīruši tiesības noteikt savu algu..

 Savukārt par to ,kāpēc un kam ir izdevīgi šādi klaji Latvijas sabiedrību pazemojoši meli(darbu veicēju ļoti zemā darba produktivitāte), kuri nekādi nebalstās nedz kādos petījumos, nedz kā citādi norāda uz faktisko realitāti, par to , šķiet, būtu vērts veidot atsevišķu rakstu. Un , lai cik dīvaini tas nebūtu , valsts vara ir viena no šajos melos ieinteresētajām pusēm. Kāpēc?- tāpēc ,ka viņiem ir izdevīga situācija, kad plaisa starp ļoti turīgiem un trūcīgajiem kļūst arvien lielāka, kad "nabagiem" tiek mākslīgi turētas algas ļoti zemā līmenī, tajā pat laikā "izredzētie" un "pārcilvēki" par savu "izcilo ieguldījumu tautas labā " no valsts budžeta saņem nesamērīgu atalgojumu.. Tas palielina varnešu varas spēku , efektivitāti un spējas manipulēt ar sabiedrību, pēc saviem ieskatiem nosakot cilvēku likteņus mūsu zemē .. šo situāciju var saukt par tautas varas nolaupīšanu valsts varas izpildījumā..

p.s.Protams , ikvienā sabiedrībā, tautā ir arī negodīgi , slinki , mazproduktīvi darboņi, bet , kad tiek lielākais sabiedrības vairākums uzskatīts par tādu  un ar to pamatota lēnā algas izaugsme valstī- tik bezkaunīgi ir atļāvusies melot tautai vien Latvijas veco moderno komunistu/kapitālistu varneši ..  Tā ir unikāla un reizē absurda situācija Latvijā uz pasaules ekonomiku un nodarbinātības rezultativitātes novēŗtējumu fona..

Komentāri (4)  |  2017-03-21 10:23  |  Skatīts: 14092x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
abc* - 2017-04-01 19:20
Man arī liekas dīvaini , kā Latvijā varas lielie frukti ir sev "uzcepuši" algas ap 4000eiro mēnesī, kamēr liela daļa strādājošās tautas saņem vien pa apm. 400-600eiro mēnesī..

Ļoti šaubos, ka deputāti ir nopenījuši vairāk par sabiedrību , ka ir tāda nesamērība atalgojumā.. Vai tā nav naudas piesavināšanās lielā apmērā no varas ierēdņu puses ???

Neesmu dzirdējis, ka piem.Anglijā , kur darbinieku atalgojums +- vidējais ir 3000-4000poundi, viņu parlamenta darboņi,deputāti saņemtu 10x vairāk ???

Vai saredzat apsurdu attiecībā uz Latvijas situāciju? MŪSU DEPUTĀTI IR PIESAVINĀJUŠIES SEV EIROPAS ALGAS, BET TĀS NEKAD VĒL NAV NOPELNĪJUŠI.. Vismaz darbi tautas labā nepierāda pretējo..

protams* - 2017-04-01 19:22
Daudzi darba devēji kauc, ka nav produktīvi viņa darbinieki un tāpēc nevar paaugstināt algu.. bet , kur pierādījumi? -to nav.. vnk. cilveki tiek čakarēti..

realitāte* - 2017-05-16 14:06
Tieši tā !!!- Latvijā makslīgi tiek uzturētas zemas algas darba tautai- .. sakiet , no kurienes mūsu valsts "līderīši, neaizvietojamie onkuļi un tantes" gūst savas ne ar kādiem labiem veikumiem nepamatoti lielās algas ? - no Jums, mums , tauta, JUMS ATMETOT VIEN GRAŠUS KĀ TĀDAM PAMESTAM SUNIM, kas dzīvo no drupačām.. valstī nauda ir, bet tā tiek NEGODĪGI SADALĪTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -PIEMINIET TO VIENMĒR ,KAD ATKAL UN ATKAL DEPUTĀTI TEIKS UN CENTĪSIES IEGALVOT ,KA VALSTĪ NAV NAUDAS LABĀM PĀRMAIŅĀM..

skats no malas* - 2018-05-02 10:57
nezinu nevienu zagligaku valsts parvaldi par esososo veco komunistu 4maija parodijvalsti.. te ir izcilaka valsts izzagsanas paradize .. algas pie mums vienkarsam cilvekam nekad nebus Eiropas videja limeni, iznemot gadijumu, kad Eiropas savienibu skars sabruksana un finasials krahs..


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ